De Nederlandse Vereniging van Banken heeft ermee ingestemd dat banken niet altijd een verklaring van erfrecht verlangen als een echtgenoot overlijdt
| Lambeck Harms Notarissen | |
| Van Elmptstraat 16.14 | |
| 9723 ZL Groningen | |
| Postbus 1276 | |
| 9701 BG Groningen | |
| Telefoon | 050 - 312 53 70 |
| Fax | 050 - 312 12 63 |
| notaris@lambeckharms.nl |
Nieuws en informatie
Langstlevende echtgenoot heeft niet altijd verklaring van erfrecht nodig
Wet aanpassing gemeenschap van goederen ook van belang voor huwelijkse voorwaarden
Met ingang van 1 januari 2012 is de Wet aanpassing gemeenschap van goederen in werking getreden. De aanpassing heeft echter niet alleen betrekking op de gemeenschap van goederen, maar ook voor echtgenoten die huwelijkse voorwaarden zijn aangegaan is deze wet van belang.
Tijdelijke verhuur van woningen
Minister Spies van Binnenlandse Zaken heeft aangegeven de regels voor tijdelijke verhuur te versoepelen. Het wordt dus voor huiseigenaren met twee woningen, die hun oude woning niet verkocht krijgen, gemakkelijker om deze woning tijdelijk te verhuren.
Wettelijke gemeenschap van goederen aangepast
Op 1 januari 2012 is het wetsvoorstel tot aanpassing van de wettelijk gemeenschap van goederen in werking getreden. Hierdoor wordt de huwelijksgoederengemeenschap ontbonden op het moment dat een verzoek tot echtscheiding wordt ingediend bij de rechtbank. Tot 1 januari 2012 werd de huwelijksgoederengemeenschap pas ontbonden op het moment van inschrijving van de echtscheidingsbeschikking in de registers van de burgerlijke stand.
Energielabel
Onlangs is een wetsvoorstel ingediend bij de Tweede Kamer waarvan het de bedoeling is dat een notaris met ingang van 1 januari 2013 niet meewerkt aan de overdracht van een gebouw zolang de verkoper geen geldig energielabel heeft verstrekt aan de nieuwe eigenaar.
